• Nogometni klub Cerkvenjak je bil ustanovljen 15. 12. 1999.
  • Ustanovni člani so bili Marjan Žmavc, Milan Perkovič, Janko Maguša, Danijel Kovačič, Jože Kocbek in Marjan Peklar.
  • Ideja o lastnem klubu velikega nogometa se je porodila že veliko prej, še bolj pa je postala aktualna, ko še je večina naših otrok trenirala in igrala za NK Lenart.
  • Za klubske barve so si izbrali modro-rdečo, ki je uradna klubska barva še danes.
  • Začetki so bili zelo težki, ampak so marljive roke naših občanov ter donacije omogočile zagotovitev minimalnih pogojev za igranje (slačilnice – kontejnerji, igrišče – minimalne mere).
  • Prvi predsednik kluba je bil Janko Maguša, sledili pa so še Gorazd Duh, Dušan Gavez in Andrej Vršič. Aktualni predsednik je Jani Dimec.
  • Sprva je klub začel nastopati v okviru Medobčinske nogometne zveze Maribor s selekcijo U-14. In že takrat je bilo jasno, da imamo pri nas odlične nogometaše.
  • Kljub večkratni osvojitvi prvega mesta mladinske selekcije v 1. medobčinski ligi MNZ Maribor, klub ni mogel igrati kvalifikacij za 2. SNL, saj ni imel ustreznih pogojev za tekmovanje.
  • V oktobru leta 2012 je klub dobil nov dom – ŠRC Cerkvenjak. V fazi izgradnje ŠRC je klub treniral v Poslovno-obrtni coni Cerkvenjak in Gornji Radgoni. Domače tekme pa smo igrali v Lenartu, Jurovskem Dolu ter Gornji Radgoni.
  • Na otvoritveni tekmi, 13. 10. 2012, smo se pomerili z državnimi prvaki NK Maribor, tekmo pa je obiskalo čez 1000 ljudi.
  • Sodelujemo tudi na raznih turnirjih, kjer beležimo lepe uspehe.
  • Naš klub skrbi za športno udejstvovanje cerkvenjaške ter okoliške mladine. Tako pri nas trenirajo tudi otroki iz Svetega Jurija ob Ščavnici, Benedikta, Negove, Svete Trojice in Vitomarcev.

Največji uspehi:

• U15 prvaki MNZ lige
  • U15 uvrstitev na zaključni turnir zimske lige MNZ Maribor
  • ČLANI uvrstitev v 1. člansko ligo MNZ Maribor
  • ČLANI v pokalu MNZ Maribor izločili takrat še 3. ligaša NK Malečnik
  • ČLANI večkratni prvaki na turnirju v Rogoznici
  • ČLANI zmagovalci turnirja v Račah, Tišini
  • Različna 1., 2. in 3. mesta na turnirjih mlajših selekcij
  • Vsakoletna uvrstitev mlajših selekcij med najboljše ekipe svojih lig